Copyright 2022 - Custom text here

Projekt Jak nezabloudit na Rýmařovsku 2017/2018

Sdružení obcí Rýmařovska ve spolupráci se zaměstnanci Informačního centra Rýmařov, městských úřadů a starostů zapojených obcí dokončilo k 31. 7. 2018 realizační část projektu, který byl zaměřen na podporu cestovního ruchu celého mikroregionu Rýmařovska. Hlavním cílem bylo vzájemné provázání zajímavých míst našeho území, snaha poukázat na to, že máme turistům vskutku co nabídnout a snad i místním obyvatelům nebo chatařům dát tímto tipy na nové výlety.

Do projektu se zapojilo všech 14 členských obcí a měst Sdružení obcí Rýmařovska (město Břidličná a Rýmařov, obec Dětřichov nad Bystřicí, Dolní Moravice, Horní Město, Jiříkov, Lomnice, Malá Morávka, Malá Štáhle, Ryžoviště, Stará Ves, Tvrdkov, Václavov u Bruntálu, Velká Štáhle), které se na projektu finančně spolupodílely v rozsahu 50 % z celkových uznatelných výdajů.

V rámci projektu vznikly stávající prvky značení:

  • 60 ks dřevěných sloupů rozmístěných do jednotlivých obcí a měst, zpravidla do míst, kde se pohybují a zdržují turisté,
  • 430 ks orientačních směrovek s fotografiemi a popisem, které turisty navádí na další zajímavá místa v regionu (nejedná se o turistické značení, tudíž směry a kilometráže jsou pro turisty převážně orientační a mají cíl především inspirativní),
  • 18 ks obrázkových stěn s výřezem zaměřených na malé i velké návštěvníky; cílem je přilákat do zajímavých míst regionu také rodiny s dětmi, které jsou pro rozvoj cestovního ruchu důležitou cílovou skupinou,
  • 14 ks mapových panelů, které nahradily a zmodernizovaly dosavadní vybledlé mapy zachycující oblast mikroregionu Rýmařovsko; mapy obsahují turistické trasy a cyklotrasy včetně fotek, na kterých jsou zachyceny ukázky možných cílů,
  • městský informační systém města Rýmařov a Břidličná (to jsou sloupy s reflexními šipkami usnadňujícími orientaci v těchto městech); V Rýmařově došlo k nahrazení stávajícího nekomplexního značení, které ještě čeká na demontování; v Břidličné vzniklo zcela nové značení, které do této doby město postrádalo,
  • místní značení v obci Dolní Moravice, které navádí turisty na nejčastěji vyhledávaná místa v obci,
  • propagační materiály – rozkládací turistické mapy mikroregionu Rýmařovsko, Průvodce malého turisty (zde nalezne návštěvník či turista mapku s jednotlivými obrázkovými stěnami), trhací mapy s plánkem města Rýmařov.

 

Jednotlivé propagační materiály budou zdarma k vyzvednutí v Informačním centru města Rýmařov, v kanceláři Sdružení obcí Rýmařovska, na městském úřadě města Břidličná, na obecních úřadech a na turisticky zajímavých místech Mikroregionu.

Projekt byl pořízen za přispění prostředků ze státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Celkové náklady projektu činily 1 658 274 Kč.

Žádáme všechny uživatele značení, aby se v případě nejasností či připomínek obraceli přímo na manažery Sdružení obcí Rýmařovska a nesnažili se o svévolné úpravy a zásahy, jelikož tím znehodnocují jednotlivé informační prvky a celý záměr projektu.

 

Za celý realizační tým

Ing. Ivana Lukešová, manažer Sdružení obcí Rýmařovska

554 254 308; Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

logo mmr rymarovsko

Lyžařské běžecké trasy na rok 2017/2018

Bílé stopy – tratě vedené po loukách s krásnými výhledy v podhůří Jeseníků. Moravskoslezský kraj podpořil dotací obce a sportovní oddíly, které by měly za pomocí jejich techniky lyžařské běžecké tratě upravovat.  Dotace je z programu Úprava lyžařských běžeckých tras (dále jen "LBT") v Moravskoslezském kraji v zimní sezóně 2017/2018. Účelem tohoto dotačního titulu je spolufinancovat náklady, které souvisí s úpravou LBT na území MSK a podpořit rozvoj běžeckého lyžování v MSK. Na našem území byly podpořeny tyto organizace: Klub biatlonu Břidličná, p.s.,  Ski klub RD Rýmařov, z.s.,  Sportovní klub policie OLOMOUC, z.s.,  Obec Malá Morávka, Obec Lomnice, Obec Horní Město, Obec Tvrdkov. Informaci o jednotlivých trasách a také aktuální stav údržby jednotlivých tratí získáte na odkaze http://jesenicka-magistrala.msregion.cz/zima/ .

Nyní, aby milovníkům zimních sportů přálo počasí a mohli vyrazit relaxovat za krásami Jesenické přírody.

logo MSK

Projekt: „Vzděláváme se společně a efektivně“

Vzděláváme se společně a efektivně

Základním cílem projektu „Vzděláváme se společně a efektivně“ je zvýšit vzdělání zástupců měst a obcí v našem regionu (zástupcům samosprávy obcí v čele se starosty a jejich zástupci). Členové dobrovolného svazku obcí „Sdružení obcí Rýmařovska“ musí reagovat na změny v důležitých oblastech například -  Zákon o obcích, Zákon o zadávání veřejných zakázek a další. Během roku 2017 proběhne 5 vzdělávacích seminářů. Společně s mikroregionem Horňácko proběhne výměna zkušeností a sdílení dobré praxe. Informace chceme především v projektech zaměřených na podporu obnovy a rozvoje venkova například v oblasti separaci odpadů, budování cyklostezek atd.

logo mmr

 

 

Projekt: „Manažer mikroregionu Rýmařovska“

Manažer mikroregionu Rýmařovska

Sdružení obcí Rýmařovska získalo dotaci 85 800,- Kč z rozpočtu Moravskoslezského kraje. Dotační program nese název „Podpora obnovy a rozvoje venkova Moravskoslezského kraje 2017“. Finanční prostředky jsou použity na projekt „Manažer mikroregionu Rýmařovska“, především na mzdy projektového manažera a účetní sdružení. Manažer má za úkol řešení rozvoje cestovního ruchu, zvýšení propagace regionu, pořádání kulturních akcí apod. Účetní sdružení vede personální a kompletní účetní agendu.

logo rymarovsko msk

 

 

Projekt: „Domácí kompostéry a štěpkovače pro Rýmařovsko“

Domácí kompostéry a štěpkovače

Realizací projektu „Domácí kompostéry a štěpkovače“ podpořeného z OPŽP je řešena prevence vzniku biologicky rozložitelných odpadů s katalogovým číslem 20 02 01- biologicky rozložitelný odpad na území Sdružení obcí Rýmařovska, tj. obce Dolní Moravice, Malá Morávka, Dětřichov nad Bystřicí, Ryžoviště a Tvrdkov.

V rámci projektu dojde k pořízení 220 ks kompostérů pro občany, na  kompostování zeleně vzniklé při údržbě zahrad občanů a pro biologicky rozložitelný odpad z kuchyní rostlinného původu. Dále budou nakoupeny 2 kusy štěpkovačů. Ty budou předány do užívání obcí.

logo eu mzp

 

 

Další články...

  1. Realizované projekty
Copyright © 2022 Sdružení obcí Rýmařovska. Všechna práva vyhrazena.