Copyright 2022 - Custom text here

Informace o členských obcích

bridlicna
Břidličná
detrichov
Dětřichov
dolni moravice
Dolní Moravice
horni mesto
Horní Město
jirikov
Jiříkov
lomnice
Lomnice
mala moravka
Malá Morávka
mala stahle
Malá Štáhle
rymarov
Rýmařov
ryzoviste
Ryžoviště
stara ves
Stará Ves
tvrdkov
Tvrdkov
velka stahle
Velká Štáhle
vaclavov u bruntalu
Václavov u Bruntálu
 

Sdružení obcí Rýmařovska sdružuje 14 obcí (2 města a 12 obcí s místními částmi), v mikroregionu žije téměř 17 tisíc obyvatel. Sdružení vzniklo v roce 1993 a zástupci obcí se dohodli na spolupráci v oblastech cestovního ruchu, péče o životní prostředí, dopravní a technické infrastruktury. Je nástrojem k posílení úsilí obcí, podnikatelského sektoru a spolků v jejich rozvoji a prostředkem ke společnému získávání dotací.

Největším přínosem je vzájemná spolupráce obcí. V neposlední řade i získávání finančních prostředků či společné vzdělávání představitelů obcí. Manažeři sdružení pomáhají obcím ve všech směrech – v oblasti samosprávy, dotační politiky i přenosu informací.

Největší úspěchy má sdružení obcí ve společně zrealizovaných projektech v oblasti odpadového hospodářství, cestovního ruchu a kulturních aktivit. Pro obce jsme získali dotaci na kompostéry do domácnosti, nádoby na tříděný odpad, bioodpad a kovy. Dotace získané přes mezinárodní spolupráci byly využity především na pořízení zázemí nutné pro pořádání kulturních akcích v obci (pivní sety, stany, ozvučovací technika).v


Copyright © 2022 Sdružení obcí Rýmařovska. Všechna práva vyhrazena.