Copyright 2024 - Custom text here

Moravskoslezský kraj pomáhá

logo msk tvrdkov rymarovsko

Zástupci obce Tvrdkov, občané i turisté se již delší dobu potýkali s nevyhovujícím stavem příjezdové komunikace, která je spojnicí mezi hlavní cestou a Tvrdkovskou přehradou. Cesta umožňuje přístup k soukromým pozemkům, zároveň je využívána zaměstnanci Spojených lesů a v neposlední řadě slouží turistům, kteří se díky ní dostanou k již zmíněné Tvrdkovské přehradě a hojně navštěvovaným Rešovským vodopádům.

Na konci roku 2017 obec Tvrdkov využila vyhlášeného dotačního programu Podpora obnovy a rozvoje venkova Moravskoslezského kraje 2018. Podala žádost s názvem: Rekonstrukce účelové komunikace Tvrdkov, v rámci které žádala o 400tis Kč.

Žádost uspěla a byla zařazena mezi podpořené projekty. Na jaře 2018 proběhlo řádné výběrové řízení a v červnu 2018 tak mohla začít vybraná stavební firma JR STaKR s.r.o. se  samotnou rekonstrukcí.

V srpnu 2018 firma stavební práce úspěšně dokončila. Celkové náklady projektu činily 1 297 582Kč, z toho 897 582Kč hradila obec Tvrdkov z vlastního rozpočtu, zbylou částku 400 000Kč pokryla dotace Moravskoslezského kraje.

V tuto chvíli se mohou všichni těšit z funkční cesty, která bude pohodlně dostupná po celý rok bez vyjetých kolejí, prohlubní a výmolů zatopených dešťovou vodou.

Všem, kteří se na celém projektu podíleli, gratulujeme, přejeme hodně štěstí při dalších dotačních i mimo dotačních činnostech a Moravskoslezskému kraji děkujeme za podporu.

Ing. Ivana Lukešová

Sdružení obcí Rýmařovska – Centrum společných služeb

Rýmařov, 4. 9. 2018

Copyright © 2024 Sdružení obcí Rýmařovska. Všechna práva vyhrazena.