Copyright 2019 - Custom text here

ČEZ pomůže v Moravskoslezském kraji rozsvítit 45 stromečků

Energetici se rozhodli navázat na úspěšný projekt z minulých let a přispějí 45 městům a obcím v kraji na rozsvícení vánočních stromečků. Podpoří hlavně obce v okolí Elektrárny Dětmarovice nebo ty, kde provozují veřejné osvětlení či jiné projekty, a také například Nošovice nebo Žabeň, na jejichž katastrech stojí velké rozvodny ČEZ Distribuce. Většina obcí peníze využije na zpestření adventního programu nebo novou vánoční výzdobu.

 

Mezi obce a města ČEZ v kraji rozdělí bezmála milion korun. „Na každou obec vychází 20 až 30 tisíc korun, což se může zdát jako symbolický příspěvek, ale z reakcí starostů víme, že jim to před koncem roku s přípravou vánočního programu hodně pomůže,“ upřesnil mluvčí Skupiny ČEZ Vladislav Sobol.

„Celoročně naplňujeme různými aktivitami v regionech jednu z priorit naší strategie udržitelného rozvoje – Být dobrým partnerem a sousedem měst a obcí, kde podnikáme. Adventní setkání u vánočního stromu, kdy si sousedé mohou užít slavnostní atmosféru, pobavit se, popřát si hezké svátky, do této koncepce přirozeně zapadá. Proto jsme se i letos rozhodli pokračovat ve stejném loňském duchu. Rozsvícením vánočních stromů na venkově i ve městech chceme zároveň poděkovat všem zákazníkům, kteří nám zachovávají přízeň,“ řekla Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.

 

Soutěž

Vánoční soutěž se Skupinou ČEZ bude probíhat až do 15. prosince na facebookové stránce Skupina ČEZ. Energetici vyhlásí každý den jednoho vítěze, který získá poukaz na vánoční strom v hodnotě 1000 Kč a k tomu vánoční světýlka.

https://www.facebook.com/SkupinaCEZ/

Pro příznivce charitního sportování: ceny od Jágra i Strýcové

Vánoční radost uděláme také příznivcům činnosti Nadace ČEZ a zejména aplikace EPP - Pomáhej pohybem. Už popáté totiž odstartuje oblíbená série soutěží Adventní kalendář. Mezi cenami jsou cenné sportovní suvenýry, které věnoval například Jaromír Jágr nebo Barbora Strýcová, ale také sportovní pomůcky. Zájemci si o ně mohou zasoutěžit od 1. 12. až do Štědrého dne na Facebooku EPP – Pomáhej pohybem Nadace ČEZ.

https://www.facebook.com/EPPpomahejpohybem/

 

Podpořené obce a města v kraji

Karvinsko:                  Dětmarovice, Doubrava, Dolní Lutyně, Orlová, Bohumín, Petřvald, Havířov, Albrechtice, Petrovice u Karviné, Český Těšín

Frýdecko-Místecko:    Jablunkov, Nošovice, Bukovec, Horní Lomná, Ropice, Bílá, Třinec, Frýdlant nad Ostravicí, Palkovice, Dobratice, Čeladná, Žabeň

Opavsko:                     Hrabyně, Budišovice, Hlučín, Markvartovice, Kozmice, Háj ve Slezsku, Mokré Lazce, Kravaře, Vítkov, Velké Heraltice, Větřkovice

Bruntálsko:                 Horní Životice, Město Albrechtice, Krnov, Karlova Studánka, Rýmařov, Široká Niva, Dolní Moravice, Dívčí Hrad

Novojičínsko:              Fulnek, Příbor, Tichá

Ostravsko:                  Klimkovice

Vladislav Sobol, mluvčí Skupiny ČEZ

Rekonstrukce budovy základní školy v Dolní Moravici

logo MMR dolni moravice

Školáčkům i pedagogům v Základní a Mateřské škole Dolní Moravice začal školní rok 2019 /2020 ve zbrusu novém kabátě.

Obci Dolní Moravice se povedlo v roce 2019 uspět ve vyhlášeném dotačním titulu Ministerstva pro místní rozvoj České republiky, v programu Podpora obnovy a rozvoje venkova – Rekonstrukce a přestavba veřejných budov.

Cílem projektu bylo maximálně využít potenciálu budovy a zmodernizovat vnitřní prostory základní školy. Důvodem, jež vedlo vedení obce přistoupit k realizaci tohoto projektu, bylo zareagovat na potřeby školy a zajištění kvalitního prostředí pro výuku žáků. V rámci celé akce vznikla přestavbou původního skladového prostoru a zázemí pro zaměstnance školy zcela nová funkční třída se zázemím pro učební pomůcky. Dále došlo k rekonstrukci podlahových krytin v prvním patře, k výměně veškerých vstupních interiérových dveří a k rekonstrukci elektroinstalace, na kterou bylo navázáno novými omítkami a výmalbou.

Celkové náklady projektu se vyšplhaly na částku 740 629Kč s DPH, dotace z toho činila 518 440Kč s DPH (70% z celkových nákladů) a zbylá část investice ve výši 222 189Kč s DPH byla kryta z rozpočtu obce Dolní Moravice.

Kolektiv školy a také vedení obce Dolní Moravice pevně věří, že rekonstrukce základní školy přispěje k dalším školním úspěchům svých žáků a bude inspirativním prostředím pro celý pedagogický i nepedagogický sbor.

Velké díky patří všem, co se na celém projektu podíleli.

 

Pavel Kopeček, starosta obce

 drivednes

Foto archiv Obec Dolní Moravice

Obec Tvrdkov – další úspěšný projekt hotov

logo msk tvrdkov rymarovsko

Obec Tvrdkov je obecně úspěšným žadatelem v různých dotačních programech.
Tentokráte využila nabídnuté možnosti Moravskoslezského kraje v rámci Programu podpory financování akcí s podporou EU pro obce do 3 tis. obyvatel.
V roce 2018 obec úspěšně zrekonstruovala budovu kulturního domu.
Rekonstrukce budovy proběhla v první polovině roku 2018. Podstatou projektu bylo zateplení objektu, výměna otvorových výplní, zateplení podlahy na terénu, zateplení stropu a střech a výměna otopného systému.
V první fázi využila obec evropskou dotaci z operačního programu životního prostředí. V druhé fázi pak zažádala obec o finanční příspěvek Moravskoslezský kraj na základě výše zmíněného vyhlášeného dotačního titulu.
Celkové náklady na rekonstrukci budovy činily: 3,950.411,- Kč
Dotace z OPŽP byla ve výši: 864.148,- Kč
Moravskoslezský kraj přispěl:1,038.000,- Kč
Náklady obce Tvrdkov: 2,048.263,- Kč
Obec si velice váží nabídnutých dotačních možností a umí s nimi efektivně nakládat a využívat je ve prospěch občanů i obce samotné.
V tuto chvíli pracuje na nových žádostech, které posunou obce zase o kousek dále.

Ing. Ivana Lukešová
manažer Sdružení obcí Rýmařovska

Rýmařovsko – ideální místo pro běžkaře

logo MSK Rymarovsko

Mikroregion Rýmařovsko se může chlubit krásnou přírodou, na kterou láká své návštěvníky. Tak, aby i v zimě bylo možné shlédnout různé přírodní zajímavosti a dostat návštěvníka do míst s krásnými výhledy, je připravena síť lyžařských běžeckých tras od Tvrdkova přes Horní Město, Rýmařov, Starou Ves, Dolní Moravici, Malou Morávku až do vrcholové části Jeseníků v okolí Pradědu. Na tyto trasy získaly organizace Obec Horní Město, Ski Klub RD Rýmařov, Sportovní klub Policie Olomouc, Obec Malá Morávka a Ing. Josef Sekula podporu na údržbu tras v zimní sezóně 2018/2019 od Moravskoslezského kraje.

Na Rýmařovsku budou díky této podpoře připraveny také běžkařské okruhy nad obcí Lomnice a městem Břidličná, které bude pro zájemce udržovat obec Lomnice a Klub biatlonu Břidličná. Děkujeme všem úspěšným žadatelům, že věnují svůj čas této náročné práci. Pomáhají tak v rozvoji volnočasových aktivit občanů a také podporují rozvoj cestovního ruchu v našem regionu. Nezbývá než si přát zimu s bohatou sněhovou nadílkou, což se zatím daří.

 

Ing. Nikola Pohanělová
manažer Sdružení obcí Rýmařovska

loga obce

Moravskoslezský kraj pomáhá

logo msk tvrdkov rymarovsko

Zástupci obce Tvrdkov, občané i turisté se již delší dobu potýkali s nevyhovujícím stavem příjezdové komunikace, která je spojnicí mezi hlavní cestou a Tvrdkovskou přehradou. Cesta umožňuje přístup k soukromým pozemkům, zároveň je využívána zaměstnanci Spojených lesů a v neposlední řadě slouží turistům, kteří se díky ní dostanou k již zmíněné Tvrdkovské přehradě a hojně navštěvovaným Rešovským vodopádům.

Na konci roku 2017 obec Tvrdkov využila vyhlášeného dotačního programu Podpora obnovy a rozvoje venkova Moravskoslezského kraje 2018. Podala žádost s názvem: Rekonstrukce účelové komunikace Tvrdkov, v rámci které žádala o 400tis Kč.

Žádost uspěla a byla zařazena mezi podpořené projekty. Na jaře 2018 proběhlo řádné výběrové řízení a v červnu 2018 tak mohla začít vybraná stavební firma JR STaKR s.r.o. se  samotnou rekonstrukcí.

V srpnu 2018 firma stavební práce úspěšně dokončila. Celkové náklady projektu činily 1 297 582Kč, z toho 897 582Kč hradila obec Tvrdkov z vlastního rozpočtu, zbylou částku 400 000Kč pokryla dotace Moravskoslezského kraje.

V tuto chvíli se mohou všichni těšit z funkční cesty, která bude pohodlně dostupná po celý rok bez vyjetých kolejí, prohlubní a výmolů zatopených dešťovou vodou.

Všem, kteří se na celém projektu podíleli, gratulujeme, přejeme hodně štěstí při dalších dotačních i mimo dotačních činnostech a Moravskoslezskému kraji děkujeme za podporu.

Ing. Ivana Lukešová

Sdružení obcí Rýmařovska – Centrum společných služeb

Rýmařov, 4. 9. 2018

Copyright © 2019 Sdružení obcí Rýmařovska. Všechna práva vyhrazena.